Jak zmienić ilość porcji w Thermomix?

porcje-thermomix-1

Nadszedł moment na który wielu użytkowników od dawna czekało! Od 25 października możliwa jest zmiana ilości przyrządzanych porcji dań w urządzeniu Thermomix!

Jak zmienić ilość porcji w Thermomix? Na pewno wielu z Was zdarzyła się sytuacja, że podczas gotowania w Thermomix zamiast proponowanych przez Cookidoo 4 porcji owsianki mieliście chęć zrobić tylko dwie. Albo szykując gulasz na obiad dla 4 osób zastanawialiście się nad skutecznym przeliczeniem proporcji dla większej liczby osób, tak aby można go było na przykład podać na ciepłą kolację niezapowiedzianym gościom.

porcje-thermomix-1

Często będąc na prezentacjach Thermomix słyszałam to pytanie: Czy można zmieniać liczbę porcji? Miało to szczególne znaczenie zwłaszcza dla singli albo dla par, gotujących mniejsze porcje. Często jednak też duże rodziny pytały jak w łatwy sposób podwoić lub nawet potroić porcje.

Wszystkie sugestie klientów są przez nas oraz przez samych klientów kierowane do Vorwerk a firma wychodzi na przeciw naszym potrzebom.

porcje-thermomix-2

Tak stało się na przykład z potrzebą dotyczącą tworzenia własnych przepisów, a teraz mamy możliwość testować nową funkcjonalność – a więc zmianę liczby porcji w Thermomix! Dowiedz się więcej jak tworzyć własne przepisy na Cookidoo czytając artykuł.

Na chwilę obecną mamy możliwość zmiany porcji w aż 256 przepisach, stale trwają prace nad przeliczaniem kolejnych dań. Te przepisy mają zautomatyzowaną opcję przeliczania składników – zostały przetestowane przez nasz zespół i dają gwarancję wspaniałych efektów. Są to najbardziej lubiane i najbardziej popularne przepisy w Cookidoo. Takie jak np. owiana, zupa ogórkowa czy likier jajeczny.

porcje-thermomix-3

Pozostałe przepisy posiadają automatyczną zmianę liczby porcji – przeliczenie ilości składników następuje za pomocą kilku kliknięć w zakładce „Utworzone przepisy”. Lista składników zostanie przeliczona automatycznie dla wybranej przez Ciebie liczby porcji, jednak samodzielnie musisz zweryfikować pozostałe elementy przepisu.

Co szczególnie istotne dostęp do tej funkcji mają zarówno użytkownicy urządzenia Thermomix Tm6 jak i Tm5. A cały proces jest niezwykle banalny.

Na stronie przepisu w Cookidoo, w aplikacji lub w urządzeniu TM6 wystarczy wybrać jeden z dostępnych wariantów liczby porcji. I cieszyć się doskonałymi efektami bez konieczności przeliczania proporcji.

Warto pamiętać, że funkcja ta dostępna jest wyłącznie dla użytkowników Cookidoo 3.0.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień