Thermomix Friend

thermomix friend

Thermomix Friend to nowy dodatek do urządzenia, stacja gotująca. Moim przyjacielem został już jakiś czas temu, zatem dziś opowiem Wam o nim coś więcej. Thermomix Friend to świetna pomoc kuchenna, dzięki której gotowanie staje się łatwe, szybkie i przyjemne.

Thermomix Friend to nowy dodatek do urządzenia, Friend ugotuje i uparuje dania przygotowane wcześniej w Thermomix pozwalając w tym samym czasie na dalszą pracę w głównym urządzeniu. Jednocześnie wiec jesteś w stanie gotować na przykład zupę w Friend a w Thermomix przygotowywać drugie danie, surówkę czy deser. Możesz też podwajać porcje dań gotując równocześnie w obu naczyniach. Platforma Cookidoo zaprogramowana została w możliwość połączeniu obu urządzeń tak, aby ustawienia czasu, temperatury oraz ilości obrotów przesyłane były automatycznie z Thermomix TM6 do Thermomix Friend.

Thermomix Friend to solidna podstawka zwana stacją dokującą ze zintegrowanym systemem ogrzewania i czujnikiem temperatury oraz kompletne naczynie miksujące (misa, noże, miarka, pokrywa i koszyczek). Friend jednak nie jest w stanie żaden sposób zastąpić Thermomixa. Nie sieka, nie rumieni, nie kruszy lodu itd. Pracuje na obrotach wstecznych do maksymalnej prędkości 2, natomiast świetnie gotuje i podgrzewa, bez konieczności mieszania.

Jak działa Thermomix Friend?

Thermomix Friend może być parowany z urządzeniem Thermomix za pomocą połączenia Bluetooth, przepisy z cookidoo mogą być wykonywane równocześnie na obu urządzeniach, co znacznie skraca czas przygotowywania posiłków. Pozwala również na podwojenie ilości przygotowywanych porcji.

Instrukcje na ekranie Thermomixa, podczas przygotowania potraw dedykowanych Thermomix Friend, informują dokładnie, kiedy należy przenieść jedno naczynie miksujące na TMF, a nakładając drugie naczynie na Thermomix, można kontynuować wykonywanie przepisu.

Przepisy na Co0kidoo dedykowane Thermomix Friend

Na Cookidoo dostępnych jest już 95 przepisów dedykowanych stacji Thermomix Friend. Aby je znaleźć, wystarczy posłużyć się filtrami – wybierając przepisy do przygotowywania równoległego. Pozwala to na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału obu urządzeń, często parując wykonanie dwóch czynności, które kończą się gotować jednocześnie. Poszczególne kroki przepisu, w tym czas, temperaturę i prędkość obrotów, można automatycznie przesyłać do stacji z urządzenia Thermomix: wystarczy tylko przekręcić pokrętło, a gotowanie rozpoczyna się samo.

Ustawienia w Thermomix Friend

Ustawienia we Friendzie:

Czas: do 120 min.

Temperatura Co 5°C do temperatury Varoma.

Prędkość: obroty tylko wsteczne do poziomu 2 (200obr./min.).

Zasięg: do 7m odległości od Thermomix.

Thermomix Friend – gotowanie może być jeszcze szybsze!

Na pewno każdy użytkownik Thermomixa spotkał się z momentem, w którym żałuje, że musi poczekać z przygotowywaniem kolejnych, poszczególnych etapów przygotowywania posiłku, bo Thermomix jest zajęty, gdy gotuje lub paruje jakieś składniki. Friend przychodzi tutaj z pomocą – przy przygotowaniu przepisów, które wymagają na przykład najpierw gotowania ryżów, kasz czy zup, a później kontynuowania przepisu w celu przygotowania dalszych składników dania. Podczas gdy TMF gotuje np. kaszę, ja już mogę przygotować surówkę i sos w Thermomixie.

Oszczędność czasu w kuchni z pewnością ułatwia życie. Podczas gdy Twój Thermomix działa wydajnie po jednej stronie, możesz użyć Thermomix Friend po drugiej stronie do gotowania, gotowania na wolnym ogniu i mieszania składników lub gotowania na parze. Dzięki szybszemu przygotowaniu składników masz jeszcze więcej czasu na podawanie pysznych posiłków rodzinie i przyjaciołom. Wszyscy będą się zastanawiać, skąd masz drugą parę rąk! To super opcja dla dużych rodzin. 

Reasumując, Thermomix Friend jest według mnie świetną pomocą kuchenną, zaoszczędzającą czas! Dodatkowo umawiając się na prezentację urządzenia Thermomix ze mną masz szansę pogotować również w Thermomix Friend – jedna prezentacja – dwa urządzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *