Jak tworzyć własne przepisy na Cookidoo

Jak tworzyć własne przepisy na Cookidoo? Nic prostszego! Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów firma Vorwerk wprowadziła innowacyjne rozwiązanie w platformie Cookidoo – zakładkę Utworzone przepisy w Thermomix. Producent pracuje nieustannie nad udoskonaleniem urządzenia Thermomix oraz platformy z przepisami.

Platforma Cookidoo posiada już prawie 5000 przepisów, jednak pomimo ogromnego wyboru często zdarza się że w przygotowanym przepisie albo czegoś nam brakuje, albo przeciwnie – dodany jest składnik za którym nie przepadamy. Często również gotując w Thermomixie przetwarzamy dania naszych babć czy rodzinne receptury zapisywane w zeszytach lub na kartkach.

Teraz możliwe jest modyfikowanie przepisów zgodnie z naszymi preferencjami kulinarnymi lub tworzenie od podstaw swoich własnych przepisów.

Każdy przepis z platformy może zostać edytowany poprzez dodanie go do zakładki „utworzone przepis„. Tam z kolei krok po kroku możemy zmienić wszystkie parametry, łącznie z nazwą przepisu oraz etapami przygotowań, a także zdjęciem głównym. Tak! Możemy dodawać zdjęcia potraw z naszej galerii a one wyświetlą się na ekranie telefonu czy Thermomixa w aplikacji Cookidoo.

Możemy zatem modyfikować ilość składników dania, usuwać te których nie lubimy lub podwajać porcje ulubionych.

Zmianom podlegają również etapy przygotowywania dania. Jeśli na przykład uważamy, że warzywa do przepisu na gulasz, który wybraliśmy są posiekane w standardowym przepisie zbyt drobno możemy zmienić ten parametr lub wydłużyć czas siekania w Utworzonych Przepisach.

Istnieje również możliwość dodania pod przepisem swoich autorskich uwag, wskazówek i podpowiedzi, które gdyby nie były zapisane, mogłyby nam umknąć przy kolejnym wykonaniu tego samego przepisu.

Natomiast jeśli chcemy trwale zapisać ulubiony przepis z notatnika, zeszytu czy nawet innego poradnika kulinarnego możemy stworzyć go zupełnie na nowo wchodząc w zakładkę „moje przepisy” , następnie „utworzone przepisy” i kliknąć zielony plusik w dolnym prawym rogu z adnotacją utwórz lub importuj przepis.

Tworząc własny nowy przepis musisz kolejno:

  1. Nadać mu nazwę
  2. Dodać zdjęcie bądź grafikę
  3. Wybrać model urządzenia Thermomix
  4. Podać czas przygotowania składników
  5. Podać czas całkowity
  6. Określić ilość porcji
  7. Wyszczególnić składniki
  8. Wypunktować etapy przygotowania dania
  9. Możesz również dodać tu wskazówki i podpowiedzi

Przepisy mogą również być importowane z innych portali takich jak na przykład Przepisownia.

Warto pamiętać że opcja Utworzone przepisy jest dostępna wyłącznie dla użytkowników urządzenia Thermomix TM6.

Utworzone przepisy to funkcja szczególnie długo wyczekiwana przez wieloletnich klientów urządzenia Thermomix. Wychodząc na ich potrzebom i oczekiwaniom producent opracował szczegółowo ten wariant gotowania w Cookidoo.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień