Jak dbać o wagę w urządzeniu Thermomix?

Waga w Thermomix jest niezwykle przydatna – została misternie zaprojektowana, aby była ultraprecyzyjna i niezawodna. Warto więc na nią uważać, aby dobrze nam służyła. Jak dbać o wagę w Thermomix? Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki.

Jak dbać o wagę w Thermomixie? Waga w urządzeniu Thermomix jest jedną z ważniejszych części składowych tego sprzętu. Prawdopodobnie to jedna z najczęściej wykorzystywanych funkcji Thermomixa. Ja używam jej nawet wówczas, gdy wcale nie gotuję, tylko potrzebuję odważyć jakiś składnik czy nawet przedmiot. A ponieważ waga jest tak integralną częścią Thermomixa, bardzo ważne jest prawidłowe dbanie o nią. Podpowiem Ci, w jaki sposób to zrobić.

Waga Thermomix – gdzie się znajduje?

Czy wiesz, że waga nie znajduje się w samym urządzeniu Thermomix? W rzeczywistości to te trzy małe nóżki na spodzie twojej maszyny! Możesz ważyć bezpośrednio w urządzeniu Thermomix lub po prostu umieścić miskę na pokrywie naczynia miksującego i zważyć produkty bezpośrednio w niej. Możesz również uzyskać dostęp do wagi w dowolnym momencie podczas gotowania w urządzeniu Thermomix – po naciśnięciu przycisku możesz zważyć wszystko, czego potrzebujesz. Świetnym sposobem sprawdzenia, czy waga działa prawidłowo, jest zważenie miarki. Miarka do TM6 waży ok 85 g, do TM5 – 40 gramów, a miarka TM31 – od 25 do 30 gramów.

thermomix waga

Jak dbać o wagę w Thermomix? Rady i wskazówki

Najważniejsza rada, o której wspominam podczas każdej prezentacji – nie przesuwaj swojego Thermomixa po blacie! Zawsze go podnoś i przenoś. Podczas przesuwania waga w urządzeniu Thermomix może się rozregulować lub po prostu zepsuć. 

Istnieje grono zwolenników specjalnych desek- podstawek, które umieszczone pod Thermomixem mają za zadanie ułatwienie przesuwania urządzenia po blacie. Firma jednak ich nie rekomenduje i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wady powstałe przy ich użyciu. Od września 2022 firma Vorwerk wprowadziła na rynek tak zwane slajdery, za pomocą których Thermomix można przesuwać.

Kolejna rada dotyczy czyszczenia urządzenia Thermomix – od czasu do czasu ważne jest, aby oczyścić swoją wagę,a więc nóżki urządzenia Thermomix – ale należy to zrobić ostrożnie, ponieważ łatwo jest przypadkowo zrzucić sprzet, co może spowodować różnego rodzaju problemy. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie nożek znajdujących się pod Thermomixem jest delikatne przechylenie urządzenia na bok, odsłanianie dwóch stóp na raz i delikatne przetarcie ciepłą, wilgotną szmatką z mydłem. Pozwoli to usunąć wszelkie okruchy lub resztki jedzenia, które mogły zebrać się na wadze, co często powoduje jej rozregulowywanie się.

waga thermomix

Dlaczego waga w Thermomixie wariuje?

Skoro mowa o rozregulowywaniu i „przeskakiwaniu” wagi jest kilka rzeczy, które mogą powodować ten naprawdę irytujący problem.

Jak wspomniano wcześniej, pod lub wokół wagi urządzenia Thermomix mogą zbierać się okruchy lub resztki jedzenia. Po prostu wytrzyj nożki i problem ustąpi. 

Spójrz na obszar wokół urządzenia – czy coś się opiera lub dotyka Twojego urządzenia Thermomix? Książka kucharska, danie, worek ryżu… wszystko, co dotknie twojego urządzenia, sprawi, że waga będzie niedokładna i będzie skakać . Po prostu odsuń przedmiot, a waga w urządzeniu Thermomix wróci do normy. 

Upewnij się, że przewód urządzenia nie jest zawinięty pod Thermomixem. Aby zapewnić prawidłowe działanie wagi, przewód musi być całkowicie rozciągnięty, a nie owinięty wokół spodu maszyny. 

Czy Twój Thermomix stoi na solidnej, równej powierzchni? Jeśli twoje blaty są trochę nierówne lub stoją na chwiejnej desce do krojenia, twoje waga może przeskakiwać, zapewnij Thermomixowi gładkie podłoże.

Co robisz, aby chronić swoją wagę w urządzeniu Thermomix? Czy któraś z tych wskazówek rozwiązała twoje problemy? Daj mi znać w komentarzach pod spodem! Bardzo chciałabym usłyszeć to od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *