Thermomix czy warto kupić?

krem Bounty

Thermomix czy warto kupić – warto czy nie warto go mieć? Lubimy sobie ułatwiać życie codzienne, prawda? Dlaczego by więc nie zmienić tradycyjnego gotowania w garnku na gotowanie za pomocą jednego przycisku palca? Z robotem Thermomix jest to możliwe!

Czy warto kupić Thermomix?

To pytanie z pewnością chodzi nam po głowie. Ten sprzęt bez wątpienia ułatwia życie! Zamiast prać ręcznie, na tarze, czy też w Frani przerzuciliśmy się na pralki automatyczne, albo jeszcze lepiej: pralko-suszarki. Od stuleci myliśmy naczynia ręcznie, umówmy się – chyba nie ma żadnej osoby, która by to lubiła i znajdowała w tej czynności swoje spełnienie. Przerzuciliśmy się więc chętnie i stadnie na zmywarki. Kiedyś zamiataliśmy, później z radością powitaliśmy w naszych domach Kaśki, odkurzacze z filtrami czy bez, a docelowo, naciskając jeden przycisk, włączamy sprzęt, który odkurza za nas cały dom. Zatem dlaczego nie ułatwić sobie także gotowania? Tak, mówię tu o robocie Thermomix.

Użytkuję Thermomix już ponad trzy lata, więc myślę że poznałam go na tyle dobrze, by móc wypowiadać się czy warto mieć w domu Thermomix. Warto na pewno dać sobie szansę poznania go i wyrobienia własnej opinii. Istnieje na to prosty sposób- umówienie się na prezentację z przedstawicielem. 

Co to jest Thermomix i z czym to się je?

Każdy z nas przez lata gromadzi bardzo wiele ”niezbędnych” urządzeń i narzędzi kuchennych, które najczęściej zajmują miejsce w najczarniejszych zakamarkach szafek. Parowary, garnki, miksery, szybkowary, szynkowary i wiele, wiele innych…

Tu przewaga robota Thermomix jest bezsprzeczna – łączy w sobie wszystkie funkcje, zajmując jednocześnie mało miejsca. I tak, do najważniejszych jego funkcji należy:

WAŻENIE – funkcja wagi,

SIEKANIE – np. warzyw na sałatkę,

MIELENIE – np. mięs,

BLENDOWANIE – np. zup-kremów czy dań dla niemowląt,

MIKSOWANIE – funkcja używana np. do ciast naleśnikowych, czy zup typu krem

GOTOWANIE – w tym wolne gotowanie np. rosołu czy funkcja sous-vide, gotowanie w niskich i wysokich temperaturach,

MIESZANIE – np. podczas gotowania zup czy sosów,

GOTOWANIE NA PARZE – ryb, warzyw, mięsa,

UBIJANIE – np. białek na bezę,

WYRABIANIE CIASTA – np. drożdżowego czy na pizzę,

EMULGOWANIE – funkcja przydatna przy robieniu sosów,

PODGRZEWANIE – np. zup,

ROZDRABNIANIE – np. parmezanu, orzechów,

ROZTAPIANIE – np. masła,

RUMIENIENIE – np. cebuli, mięsa,

KARMELIZACJA – funkcja przydatna do robienia np. lizaków, lodów z solonym karmelem,

FERMENTACJA – np. jogurtów, serów,

i inne (nowe funkcje zaczytują się do urządzenia po wczytaniu aktualizacji).

Thermomix i Cookidoo – baza przepisów

Jedną z funkcji mających najwyższą wartość jest wbudowana aplikacja Cookidoo. Olbrzymia baza przepisów dostępnych online, umożliwiająca gotowanie w robocie Thermomix z ustawieniami, które krok po kroku przeprowadzają nas przez każdy szczegół przepisu.

Thermomix – inwestycja, która się opłaca!

Thermomix to znacznie więcej niż tylko gadżet – to inwestycja. Jeśli nigdy wcześniej nie widziałeś ani nie używałeś urządzenia Thermomix, zdziwisz się, ile czasu, wysiłku i pieniędzy może on zaoszczędzić. Dawno minęły czasy produktów z torebki, gotowych dań i drogich dań na wynos, ponieważ rezultaty, które można osiągnąć dzięki Thermomix, nie mają sobie równych. Potężny, wszechstronny i prosty w użyciu, Thermomix otwiera cały świat pysznych i kreatywnych możliwości.

Gdzie kupić Thermomix?

Thermomix jest sprzedawany wyłącznie przez przedstawicieli podczas sprzedaży bezpośredniej, co stwarza fantastyczną możliwość zobaczenia robota Thermomix w akcji we własnym domu – zanim zdecydujecie, czy jest odpowiedni dla Was. Demonstracja na żywo to po prostu najlepszy sposób, aby zobaczyć, co potrafi ten sprzęt i nauczyć się przygotowywać różnorodne potrawy z robotem Thermomix w swobodnej i nieformalnej atmosferze. Trzeba wiedzieć, że prezentacja Thermomix nie zobowiązuje do zakupu, ma na celu wyłącznie zaprezentowanie możliwości urządzenia oraz przedstawienie możliwości jego nabycia. Dzięki niej każdy może sam ocenić, czy warto kupić Thermomix

Komentarze

  • Basia
  • 16 sierpnia 2021
  Odpowiedz

  Świetny i rzetelny przedstawiciel. Pani Iwona bardzo dogłębnie pokazuje możliwości urządzenia Thermomix. Jeśli ktoś się wacha to nie warto ponieważ to profesjonalistka w każdym calu. Pozdrawiam.

   • Iwona
   • 16 sierpnia 2021
   Odpowiedz

   Dziękuję bardzo.

  • Ela
  • 21 września 2021
  Odpowiedz

  Naprawdę warto zobaczyć prezentację – nawet mój mąż się przekonał co wydawało się niemożliwe 😉
  Pozdrawiam i dziękuję.

   • Iwona
   • 21 września 2021
   Odpowiedz

   Dziękuję za miły komentarz.

  • Łucja
  • 10 sierpnia 2022
  Odpowiedz

  Mi się wydaje, że dużo zależy od tego czy ktoś lubi gotować. Ja sama nie lubię, uważam, że to strata czasu, więc zainwestowałam w thermomixa. Kiedy zaproponowałam kupno mojej mamie (ma dopiero 46 lat, jest na bieżąco z nowinkami technologicznymi) to mnie wyśmiala twierdząc, że ona lubi gotować i niepotrzebny jej robot, który będzie to robił za nią. Wiele zależy więc od indywidualnych preferencji, chociaż je jestem #teamThermomix 🙂

   • Iwona
   • 13 października 2022
   Odpowiedz

   Chętnie spotkam się z mamą na prezentacji Thermomix, być może któraś z funkcji zaskoczy ją. Nawet osoby lubiące gotować z przyjemnością wykorzystują Thermomix do mało lubianych czynności typu siekanie cebuli, wyrabianie ciast drożdżowych czy obieranie ziemniaków:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *