Akcesoria Thermomix Tm6

akcesoria thermomix

Akcesoria Thermomix Tm6 znacznie ułatwiają przygotowywanie posiłków. Warto bowiem wiedzieć, że urządzenie Thermomix to nie tylko „garnek do gotowania”, to również szeroka gama akcesoriów, dzięki którym gotowanie staje się jeszcze prostsze, przyjemniejsze i efektywniejsze. Spośród dodatkowych akcesoriów, które zaczęły pojawiać się w ostatnich latach, sam możesz dopasować te, które są dla Ciebie najodpowiedniejsze.

akcesoria thermomix

Thermomix to urządzenie wielofunkcyjne zastępujące w kuchni aż 20 urządzeń. Z pewnością możliwe jest to dzięki zastosowaniu kilku prostych akcesoriów Thermomix będących nieodzownym wyposażeniem każdego nowego zakupionego zestawu. I tak w skład zestawu urządzenia Thermomix wchodzą: dwupoziomowa przystawka Varoma, pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką, naczynie miksujące wraz z nożami oraz korpusem (obudową), koszyczek, kopystka oraz motylek, a także osłona zapobiegająca rozpryskiwaniu się tłuszczu. Dodatkiem, na który szczególnie należy zwrócić uwagę, jest książka „Proste pomysły”, która zawiera idealne wskazówki i podpowiedzi dla początkujących użytkowników urządzenia Thermomix.

W sieci pojawia się wiele pytań typu gdzie kupić Thermomix, jak kupić Thermomix, czy warto kupić Thermomix? Jedynym źródłem zakupu urządzenia Thermomix jest sprzedaż bezpośrednia u przedstawiciela handlowego. Warto o tym pamiętać gdyż tylko przedstawiciele zapewniają opiekę posprzedażowa oraz organizują prezentację, podczas których szczegółowo omawiają nie tylko funkcje urządzenia, ale również właśnie akcesoria i ich zastosowanie w praktyce.

Jak zdobyć swojego Thermomixa? Zadzwoń 509-285-071

Jak informuje producent wszystkie elementy urządzenia Thermomix mogą być myte w zmywarce, naczynie miksujące przed umieszczeniem w zmywarce warto rozkręcić. Warto więc osobno ustawić w zmywarce naczynie miksujące, noże, pokrywę oraz miarkę.

Poza akcesoriami thermomixowymi modelu TM6, które znajdują się w zestawie z Thermomixem nasz sprzęt może zostać uzupełniony o akcesoria dodatkowe osłonę noża miksującego, posiadającą funkcję obierania warzyw, nakładkę krojącą (warzywa i owoce w plastry lub wiórki), Thermomix Sensor – specjalny termometr pozwalający na pieczenie i smażenie potraw poza urządzeniem Thermomix oraz stację Thermomix Friend (nie ma jej już obecnie w ofercie). Więcej szczegółów znajdziesz czytając poniższy artykuł.

Co wchodzi w skład zestawu Thermomix TM6?

Przystawka Varoma Do Thermomixa

Wśród akcesoriów Thermomix TM6 znajduje się przystawka/nakładka Varoma służy przygotowywaniu posiłków na parze, można w ten sposób przygotowywać posiłki o niskiej zawartości tłuszczu bez utraty cennych witamin. Najczęściej Varomę wykorzystujemy do parowania warzyw, mięs czy ryb, ale także np. do ciast czy knedliczków lub bucht. Przystawka Varoma składa się z podstawy, wkładu i pokrywy. Pokrywa może być jednocześnie podstawką, poprzez jej odwrócenie zapobiegniemy kapaniu potraw np. na blat kuchenny. Wszystkie elementy wykonane są z polipropylenu. Można myć ją w zmywarce. Spód przystawki Varoma z powodzeniem może zastąpić nam tradycyjny durszlak.

Pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką

Miarka do urządzenia Thermomix TM6 posiada miękki element tłumiący hałas. Miarka zatyka otwór w pokrywie naczynia miksującego, aby uniknąć rozchlapywania lub wyskakiwania potraw podczas pracy urządzenia. Dodatkowo za pomocą miarki można odmierzać płyny w dwóch krokach – 50 ml i 100 ml. Wlewając na zatkaną miarką pokrywę naczynia miksującego płyny takie jak np. olej, pozwalamy, aby lały się one do wewnątrz naczynia cienką strużką, dzięki czemu możemy zrobić np. majonez. Miarka posiada dwa wyżłobienia, które umożliwiają ściekanie płynów do naczynia. Często gdy w przepisie jest informacja o wyciśnięciu soku z cytryny lub pomarańczy, robię to właśnie na pokrywę naczynia. Dzięki zamknięciu miarką sok cieknie do naczynia, a pestki pozostają na pokrywie.

thermomix miarka

Dodatkowo wyżłobienia w miarce pozwalają sterować strumieniem rozchodzącej się podczas gotowania pary. W ostatnich czasach firma Vorwerk zdecydowała się, ze względów bezpieczeństwa, zamienić miarkę na koszyczek podczas procesu gotowania.

Natomiast pokrywa naczynia miksującego zawiera wbudowaną uszczelkę gwarantującą optymalne bezpieczeństwo i łatwe czyszczenie. Aby uruchomić urządzenie, konieczne jest prawidłowe nałożenie pokrywy, tak aby została zablokowana przez ramiona urządzenia.

Naczynie miksujące wraz z nożami oraz podstawą naczynia

Opisując akcesoria Thermomix, nie można nie wspomnieć o naczyniu miksującym. Naczynie miksujące jest wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, posiada wbudowaną funkcję grzania. Na kompletne naczynie miksujące składają się trzy elementy – naczynie, nóż oraz podstawa naczynia. Pojemność naczynia to 2,2l – to optymalna pojemność, jaką jest w stanie przeciętna osoba unieść za pomocą jednej ręki. Podstawa naczynia miksującego służy do blokowania noża miksującego w naczyniu miksującym.

Nóż miksujący wykonany jest ze stali nierdzewnej – może pracować na kilka sposobów – siekać, rozdrabniać, wyrabiać ciasto, miksować lub, obracając się w kierunku wstecznym do wskazówek zegara, tylko mieszać, działając jak łyżka.

Korpus naczynia miksującego to podstawa, w której każdorazowo umieszczane jest naczynie miksujące.

Urządzenie wyposażone jest w zintegrowany system podgrzewania bezpośredniego, który działa całkowicie bez strat energii i nie emituje promieniowania elektromagnetycznego.

Koszyczek do Thermomixa

Koszyczek, będący kolejnym akcesorium Thermomix, w modelu Thermomix TM6 posiada pokrywkę. Model koszyczka w urządzeniu TM5 nie posiadał pokrywki. Do czego służy koszyczek w Thermomix? Jak używac koszyczka Thermomix? Służy on do gotowania na parze lub w wodzie, za jego pomocą przygotujemy bez trudu jajka, ziemniaki, warzywa, ryże czy kasze. Dodatkowo służy on do odcedzania potraw, np. maślanki od masła czy robienia lemoniady. Wykorzystuję go również jako osłonę zapobiegającą rozchlapywaniu czy kipieniu dań (podczas przygotowywania przepisów często pojawia się informacja, aby nałożyć koszyczek). W celu uniknięcia ryzyka poparzenia koszyczek wyciągamy z naczynia miksującego za pomocą kopystki (ząbek kopystki umieszczamy w otworze koszyczka).

thermomix koszyczek

Kopystka do Thermomixa

Akcesoria Thermomix Tm6 są bardzo praktyczne. Jak używać kopystki w Thermomixie? Kopystka służy do zgarniania w dół ze ścianek naczynia składników oraz do opróżniania naczynia miksującego. Za jej pomocą wyciągamy również w bezpieczny sposób koszyczek. Kopystki można używać również podczas gotowania, mieszania lub rozdrabniania poprzez umieszczenie jej przez otwór w pokrywie naczynia. Nie ma obaw o uszkodzenie jej przez noże, gdyż specjalnie zaprojektowany kołnierz uniemożliwia styczność kopystki z nożami.

thermomix kopystka

Motylek do Thermomixa

Dzięki kolejnemu akcesorium Thermomix, jakim jest motylek – nakładany wprost na noże z łatwością ubijemy bitą śmietanę, pianę z białek, napowietrzymy sorbet lodowy, zrobimy masło. Uzyskamy idealnie gładką konsystencje sosów, kremów czy budyniów. Nasza kasza manna będzie przygotowana bez żadnych grudek. Motylek zapobiega przywieraniu potraw do dna naczynia miksującego oraz zapewnia idealne połączenie składników. Jak poprawnie założyć motylek w Thermomixie? Motylek wystarczy nałożyć na noże w naczyniu miksującym, lekko obrócić nóż przeciwnie do normalnego kierunku obrotów aby upewnić się że został dobrze osadzony.

Należy zwrócić szczególną uwagę by nie używać obrotów wyższych niż 4 przy używaniu motylka w Thermomix.

Osłona przed rozpryskiwaniem

Osłona przed rozpryskiwaniem do Thermomix to specjalna nakładka umieszczana na pokrywę naczynia miksującego, zamiast standardowego użycia miarki. Wykorzystywana jest szczególnie podczas podsmażania potraw. Osłona przed rozpryskiwaniem zapobiega rozchlapywaniu tłuszczu, umożliwia swobodne rozchodzenie się pary. Zabezpiecza przed możliwością poparzenia się tłuszczem, gdyż ramiona Thermomixa blokują możliwość jej zdjęcia podczas pracy urządzenia. Jak założyć osłonę przed rozpryskiwaniem Thermomix? Wystarczy luźno nałożyć ją na pokrywę naczynia miksującego, aby jej boki mogły zostać zablokowane przez mechanizm ramion.

Co można dokupić do Thermomixa?

Jak wyraźnie wynika z powyższego opisu zestaw Thermomix wyposażony jest we wszystkie podstawowe akcesoria, które znaczącą usprawniają gotowanie. I tak naprawdę żadne dodatki nie są nam już niezbędne. Czy są w takim razie akcesoria dodatkowe na które warto zwrócić uwagę? Oczywiście, że tak – natomiast ich wybór jest kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych preferencji oraz form do zastosowania urządzenia Thermomix w Państwa kuchni. Ważna wskazówką – chcąc kupić dodatkowe, dedykowane urządzeniu Thermomix dodatki, warto skonsultować się z swoim przedstawicielem handlowym (zapraszam do kontaktu). Za sprzęty nieoryginalne lub zakupione na portalach aukcyjnych firma Vorwerk nie ponosi odpowiedzialności.

O jakie więc dodatki można wzbogacić swój sprzęt?

Osłona noża miksującego

Osłona noża miksującego z funkcją obierania twardych warzyw korzennych to thermomixowe akcesorium dodatkowe. Ma dwojakie zastosowanie – obieranie i ochrona. Dzięki specjalnej funkcji „obierania” w urządzeniu Thermomix bez trudu obierzesz ziemniaki, buraki, marchew czy inne. Wystarczy nałożyć osłonę na noże, umieścić w naczyniu warzywa, zalać je zimną wodą i włączyć funkcje „obieranie” w Thermomix TM6. Warzywa są obrane już w ciągu 4 minut.

Jestem wdzięczna za osłonę zwłaszcza gdy przygotowuję jedną z naszych ulubionych zup – barszcz czerwony z ziemniaczaną wyspą. Zarówno ziemniaki jak i buraki obrane są w parę chwil.

Dodatkowo za pomocą osłony możemy korzystać z funkcji „wolnego gotowania” czy „sous vide”. Osłona wówczas uniemożliwia kontakt składników bezpośrednio z nożami, zapobiegając ich rozdrabnianiu czy potarganiu worków próżniowych, których używamy gotując potrawy metodą sous vide.

Thermomix Friend

Thermomix Friend to dodatkowa stacja gotująca, która wspomaga procesy gotowania Thermomixa.

Cookidoo zawiera mnóstwo przepisów za pomocą których można gotować w urządzeniu Thermomix Friend zautomatyzowane przepisy.

Nakładka krojąca Thermomix

Nakładka krojąca Thermomix składa się z: trzpienia, koszyczka, tarczy tnącej, nasadki wraz z podajnikiem oraz popychacza.

Do czego najlepiej użyć nakładki? Ja szczególnie polecam krojenie ogórka zielonego na cieniutkie plastry do mizerii, ziemniaki pokrojone na cienkie plastry idealnie sprawdzą się w zapiekankach a’la gratin. Tarcie marchewki i jabłka na cienkie wiórki zapewnia nam zupełnie nowy, soczysty smak ale i odmieniony wygląd mojej ulubionej surówki z marchewki z jabłkiem.

W pojemniku jednorazowo zmieści się około 800 g pokrojonych lub startych owoców lub warzyw.

Na platformie Cookidoo znajdziecie nowe kolekcje podpowiadające jak jeszcze lepiej wykorzystać nakładkę w kuchni.

Thermomix Sensor

Przedstawiam absolutną nowość – premiera – grudzień 2023 Thermomix sensor. Czym zatem jest ten sensor – to termometr, czujnik służący do pilnowania idealnej temperatury dań takich jak na przykład steki, wypieki czy ryby. To wyjście z zapewnieniem idealnych rezultatów gotowania poza naczynie miksujące Thermomix. Zapewnia więc doskonałe efekty gotowania dań z piekarnika, płyty grzewczej czy grilla.

Sensor łączy się z Thermomixem za pomocą bluetooth, widoczny jest w ustawieniach w zakładce „podłączone urządzenia’, dokładnie tak jak Thermomix Friend. W górze ekranu startowego na panelu głównym w urządzeniu Thermomix możemy kontrolować bieżący stan przygotowywanej potrawy. Można również w tym celu skorzystać z dodatkowej aplikacji – Cooking Center która monitoruje postępy gotowania.

Jak korzystać z Sensora? Temperatura maksymalna potrawy, którą bada to 100°C, maksymalna temperatura otoczenia nie może być wyższa niż 275°C. Aby proces pieczenia został przejęty przez Thermomix sensor należy umieścić go optymalnie najbliżej środka przygotowywanej potrawy, najlepiej aby minimum 2 cm czujnika znalazło się w potrawie. Przy pieczeniu dań, których konsystencja nie jest w stanie utrzymać czujnika w prawidłowej pozycji skorzystać możemy z dodatkowego uchwytu, który dołączony jest do opakowania Sensora.

Zalety z gotowania z Sensorem? Niewątpliwe na pewno najważniejszy jest fakt niekontrolowania przez nas zupełnie czasu pieczenia/smażenia. Nie ma konieczności sprawdzania ciast np. wykałaczką czy są upieczone w środku. Nie ma konieczności uchylania drzwiczek piekarnika, a co za tym idzie utraty ciepła w piekarniku, a więc wydatkowania większego zużycia energii. Ponieważ każdy piekarnik jest inny i często zdarza się tak, że nie potrafimy sami oszacować czasu pieczenia w punkt np bułek, chlebów tak z Sensorem mamy pewność, że pilnuje czasu za nas.

Jeśli chcesz poznać urządzenie Thermomix TM6 jego akcesoria oraz Thermomix Sensor umów się na bezpłatną i niezobowiązującą do zakupu prezentację Thermomix. Możemy wspólnie dobrać menu i zaplanować ją w dogodnym dla Ciebie czasie. Pamiętaj, ja przywożę ze sobą urządzenia i składniki. Dojeżdżam na terenie województw: śląskie, małopolskie, łódzkie, mazowieckie, opolskie, świętokrzyskie.

Jeśli na ten moment nie możesz pozwolić sobie na zakup urządzenia istnieje opcja „wypracowania go” – chcesz poznać szczegóły współpracy i dowiedzieć się jak zostać przedstawicielem Thermomix – skontaktuj się ze mną.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

 • Co wchodzi w skład zestawu Thermomix? W skład zestawu urządzenia Thermomix wchodzą: dwupoziomowa przystawka Varoma, pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką, naczynie miksujące wraz z nożami oraz korpusem (obudową), koszyczek, kopystka oraz motylek, a także osłona zapobiegająca rozpryskiwaniu się tłuszczu, a także książka i instrukcja obsługi.
 • Co trzeba dokupić do urządzenia Thermomix? Zestaw startowy Thermomix to kompletne urządzenie gotujące nie wymagające dokupienia żadnych dodatków, jednak podążając za zmieniającymi się potrzebami i preferencjami klientów firma Vorwerk wprowadziła kilka dodatkowych akcesoriów, o które można wzbogacić swój sprzęt. Są to – Thermomix Sensor, nakładka krojąca oraz osłona noża miksującego.
 • Gdzie kupić Thermomix? Urządzenia Thermomix nie można kupić w żadnym sklepie stacjonarnym ani poprzez portale aukcyjne. Firma Vorwerk zajmuje się wyłącznie sprzedażą bezpośrednią co oznacza, wyłączną możliwość zakupu podczas prezentacji. (skontaktuj się ze mną by się umówić na prezentację – 509 285-071). Kupując bezpośrednio od przedstawiciela firmy Vorwerk, mamy pewność i wsparcie, że kupujemy oryginalny produkt. Otrzymujemy również specjalistyczną pomoc, istnieje również możliwość skorzystania z różnych promocji i ofert specjalnych.

Komentarze

  • Majka
  • 29 marca 2023
  Odpowiedz

  Zaskoczeniem dla mnie, i to ogromnym, jest fakt, że większość przedstawicieli pisze o hicie tego roku- nakładce krojącej do TM6, ale… na żadnej ze stron TM nie ma owej nakładki, za to za allegro i innych portalach aukcyjnych jest ich cała masa. O co tu chodzi? Rozumiem, że różnica między 499 zł (na stronie Vorwex) a 800-900 zł na allegro jest znacząca, ale….Mogłabym uzyskać informację gdzie kupię tę nakładkę w „normalnej” cenie o której mowa na stronie Vorwexa, czyli 499 zł. Chętnie kupię, ale nie za cenę allegro. Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedź, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, Majka.

   • Iwona
   • 30 marca 2023
   Odpowiedz

   Na stronie Vorwerk pojawiła się opcja powiadomienia o dostępności – polecam skorzystanie z niej, otrzyma Pani mail gdy możliwy będzie zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *