Akcesoria Thermomix Tm6

akcesoria thermomix

Akcesoria Thermomix Tm6 znacznie ułatwiają przygotowywanie posiłków. Warto bowiem wiedzieć, że urządzenie Thermomix to nie tylko „garnek do gotowania”, to również szeroka gama akcesoriów, dzięki którym gotowanie staje się jeszcze prostsze, przyjemniejsze i efektywniejsze.

akcesoria thermomix

Thermomix to urządzenie wielofunkcyjne zastępujące w kuchni aż 20 urządzeń. Z pewnością możliwe jest to dzięki zastosowaniu kilku prostych akcesoriów Thermomix będących nieodzownym wyposażeniem każdego nowego zakupionego zestawu. I tak w skład zestawu urządzenia Thermomix wchodzą: przystawka Varoma, pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką, naczynie maskujące wraz z nożami oraz korpusem (obudową), koszyczek, kopystka oraz motylek.

W sieci pojawia się wiele pytań typu gdzie kupić Thermomix, jak kupić Thermomix, czy warto kupić Thermomix. Jedynym źródłem zakupu urządzenia Thermomix jest sprzedaż bezpośrednia u przedstawiciela handlowego. Warto o tym pamiętać gdyż tylko przedstawiciele zapewniają opiekę posprzedażowa oraz organizują prezentację podczas których szczegółowo omawiają nie tylko funkcje urządzenia ale również właśnie akcesoria i ich zastosowanie w praktyce.

Jak informuje producent wszystkie elementy urządzenia Thermomix mogą być myte w zmywarce, naczynie miksujące przed umieszczeniem w zmywarce warto rozkręcić.

Poza akcesoriami thermomixowymi modelu TM6, które znajdują się w zestawie z Thermomixem nasz sprzęt może zostać uzupełniony o akcesoria dodatkowe osłonę noża miksującego oraz stację Thermomix Friend. Więcej szczegółów znajdziesz czytając artykuł do końca.

Co wchodzi w zestaw Thermomix TM6?

Przystawka Varoma Do Thermomixa

Wśród akcesoriów Thermomix TM6 znajduje się przystawka/nakładka Varoma służy przygotowywaniu posiłków na parze, można w ten sposób przygotowywać posiłki o niskiej zawartości tłuszczu bez utraty cennych witamin. Najczęściej Varomę wykorzystujemy do parowania warzyw, mięs czy ryb, ale także np. do ciast czy knedliczków lub bucht. Przystawka Varoma składa się z podstawy, wkładu i pokrywy. Pokrywa może być jednocześnie podstawką, poprzez jej odwrócenie zapobiegniemy kapaniu potraw np. na blat kuchenny. Wszystkie elementy wykonane są z polipropylenu.

Pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką

Miarka do urządzenia Thermomix TM6 posiada miękki element tłumiący hałas. Miarka zatyka otwór w pokrywie naczynia miksującego, aby uniknąć rozchlapywania potraw podczas pracy urządzenia. Dodatkowo za pomocą miarki można odmierzać płyny w dwóch krokach – 50 ml i 100 ml. Wlewając na zatkaną miarką pokrywę naczynia miksującego płyny takie jak np. olej, pozwalamy, aby lały się one do wewnątrz naczynia cienką strużką, dzięki czemu możemy zrobić np. majonez. Miarka posiada dwa wyżłobienia, które umożliwiają ściekanie płynów do naczynia. Często gdy w przepisie jest informacja o wyciśnięciu soku z cytryny lub pomarańczy, robię to właśnie na pokrywę naczynia. Dzięki zamknięciu miarką sok cieknie do naczynia, a pestki pozostają na pokrywie.

thermomix miarka

Dodatkowo wyżłobienia w miarce pozwalają sterować strumieniem rozchodzącej się podczas gotowania pary.

Natomiast pokrywa naczynia miksującego zawiera wbudowaną uszczelkę gwarantującą optymalne bezpieczeństwo i łatwe czyszczenie. Aby uruchomić urządzenie, konieczne jest prawidłowe nałożenie pokrywy, tak aby została zablokowana przez ramiona urządzenia.

Naczynie miksujące wraz z nożami oraz podstawą naczynia

Opisując akcesoria Thermomix, nie można nie wspomnieć o naczyniu miksującym. Naczynie miksujące jest wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, posiada wbudowaną funkcję grzania. Na kompletne naczynie miksujące składają się trzy elementy – naczynie, nóż oraz podstawa naczynia. Pojemność naczynia 2,2l – to optymalna pojemność, jaką jest w stanie przeciętna osoba unieść za pomocą jednej ręki. Podstawa naczynia miksującego służy do blokowania noża miksującego w naczyniu miksującym.

Nóż miksujący wykonany jest ze stali nierdzewnej – może pracować na kilka sposobów – siekać, rozdrabniać, wyrabiać ciasto, miksować lub, obracając się w kierunku wstecznym do wskazówek zegara, tylko mieszać, działając jak łyżka.

Korpus naczynia miksującego to podstawa, w której każdorazowo umieszczane jest naczynie miksujące.

Urządzenie wyposażone jest w zintegrowany system podgrzewania bezpośredniego, który działa całkowicie bez strat energii i nie emituje promieniowania elektromagnetycznego.

Koszyczek do Thermomixa

Koszyczek, będący kolejnym akcesorium Thermomix, w modelu Thermomix TM6 posiada pokrywkę. Model koszyczka w urządzeniu TM5 nie posiadał pokrywki. Do czego służy koszyczek w Thermomix? Jak używac koszyczek Thermomix? Służy on do gotowania na parze lub w wodzie, za jego pomocą przygotujemy bez trudu jajka, ziemniaki, warzywa, ryże czy kasze. Dodatkowo służy on do odcedzania potraw, np. maślanki od masła. Wykorzystuję go również jako osłonę zapobiegającą rozchlapywaniu czy kipieniu dań (podczas przygotowywania przepisów często pojawia się informacja, aby nałożyć koszyczek). W celu uniknięcia ryzyka poparzenia koszyczek wyciągamy z naczynia miksującego za pomocą kopystki (ząbek kopystki umieszczamy w otworze koszyczka).

thermomix koszyczek

Kopystka do Thermomixa

Akcesoria Thermomix Tm6 są bardzo praktyczne. Jak używać kopystki w Thermomixie? Kopystka służy do zgarniania w dół ze ścianek naczynia składników oraz do opróżniania naczynia miksującego. Za jej pomocą wyciągamy również w bezpieczny sposób koszyczek. Kopystki można używać również podczas gotowania, mieszania lub rozdrabniania poprzez umieszczenie jej przez otwór w pokrywie naczynia. Nie ma obaw o uszkodzenie jej przez noże, gdyż specjalnie zaprojektowany kołnierz uniemożliwia styczność kopystki z nożami.

thermomix kopystka

Motylek do Thermomixa

Dzięki kolejnemu akcesoria Thermomix, jakim jest motylek nakładanemu wprost na noże z łatwością ubijemy bitą śmietanę, pianę z białek. Napowietrzymy sorbet lodowy, zrobimy masło. Uzyskamy idealnie gładką konsystencje sosów, kremów czy budyniów. Nasza kasza manna będzie przygotowana bez żadnych grudek. Motylek zapobiega przywieraniu potraw do dna naczynia miksującego oraz zapewnia idealne połączenie składników. Jak poprawnie założyć motylek w Thermomixie? Motylek wystarczy nałożyć na noże w naczyniu miksującym, należy lekko obrócić nóż przeciwnie do normalnego kierunku obrotów aby upewnić się że został dobrze osadzony.

Należy zwrócić szczególną uwagę by nie używać obrotów wyższych niż 4 przy używaniu motylka w Thermomix.

Osłona przed rozpryskiwaniem

Osłona przed rozpryskiwaniem do Thermomix to specjalna nakładka umieszczana na pokrywę naczynia, zamiast miarki. Wykorzystywana jest szczególnie podczas podsmażania potraw. Osłona przed rozpryskiwaniem zapobiega rozchlapywaniu tłuszczu, umożliwia swobodne rozchodzenie się pary. Zabezpiecza przed możliwością poparzenia się tłuszczem, gdyż ramiona Thermomixa blokują możliwość jej zdjęcia podczas pracy urządzenia. Jak założyć osłonę przed rozpryskiwaniem Thermomix? Wystarczy luźno nałożyć ją na pokrywę naczynia miksującego, aby jej boki mogły zostać zablokowane przez mechanizm ramion.

Co można dokupic do Thermomixa?

Osłona noża miksującego

Osłona noża miksującego z funkcją obierania twardych warzyw korzennych to thermomixowe akcesorium dodatkowe. Ma dwojakie zastosowanie – obieranie i ochrona. Dzięki specjalnej funkcji „obierania” w urządzeniu Thermomix bez trudu obierzesz ziemniaki, buraki, marchew czy inne. Wystarczy nałożyć osłonę na noże, umieścić w naczyniu warzywa, zalać je zimną wodą i włączyć funkcje „obieranie w Thermomix TM6. Warzywa są obrane już w ciągu 4 minut.

Dodatkowo za pomocą osłony możemy korzystać z funkcji „wolnego gotowania” czy „sous vide”. Osłona wówczas uniemożliwia kontakt składników bezpośrednio z nożami zapobiegając ich rozdrabnianiu czy potarganiu worków próżniowych, których używamy gotując potrawy metodą sous vide.

Thermomix Friend

Thermomix Friend to dodatkowa stacja gotująca, która wspomaga procesy gotowania Thermomixa.

Cookidoo zawiera mnóstwo przepisów za pomocą których można gotować w urządzeniu Thermomix Friend zautomatyzowane przepisy.

Nakładka krojąca Thermomix

Nowy Rok i styczeń 2023 przyniósł nam prezent i udogodnienie w postaci nakładki krojącej Thermomix.

Ten niewielki dodatek stanowi kolejne akcesorium do urządzenia Thermomix, zarówno modelu TM6 jak i TM5. Co potrafi ta nakładka? Wraz z pojawieniem się nakładki posiadacze urządzenia Thermomix TM6 odkryli dwie dodatkowe funkcje – krojenie oraz tarcie.

Nakładka krojąca dzięki unikalnej tarczy jest w stanie proponować nam, aż cztery funkcje – grube i cienkie krojenie na plastry oraz tarcie na grube i cienkie wiórki. Najczęściej wykorzystywać ją możemy do przygotowywania warzyw i owoców. Nasze dania zyskują dzięki niej nowe kształty oraz jeszcze atrakcyjniejszy wygląd.

Nakładka składa się z: trzpienia, koszyczka, tarczy tnącej, nasadki wraz z podajnikiem oraz popychacza.

Do czego najlepiej użyć nakładki? Ja szczególnie polecam krojenie ogórka zielonego na cieniutkie plastry do mizerii, ziemniaki pokrojone na cienkie plastry idealnie sprawdzą się w gratisie. Tarcie marchewki i jabłka na cienkie wiórki zapewnia nam zupełnie nowy, soczysty smak ale i odmieniony wygląd mojej ulubionej surówki z marchewki z jabłkiem.

W pojemniku jednorazowo zmieści się około 800 g pokrojonych lub startych owoców lub warzyw.

Na platformie Cookidoo znajdziecie nowe kolekcje podpowiadające jak jeszcze lepiej wykorzystać nakładkę w kuchni.

Jeśli chcesz poznać urządzenie Thermomix TM6 jego akcesoria oraz stację Thermomix Friend umów się na bezpłatną i niezobowiązującą do zakupu prezentację Thermomix. Możemy wspólnie dobrać menu i zaplanować ją w dogodnym dla Ciebie czasie. Pamiętaj, ja przywożę ze sobą urządzenia i składniki. Dojeżdżam na terenie województw: śląskie, małopolskie, łódzkie, mazowieckie, opolskie, świętokrzyskie.

Jeśli na ten moment nie możesz pozwolić sobie na zakup urządzenia istnieje opcja „wypracowania go” – chcesz poznać szczegóły współpracy i dowiedzieć się jak zostać przedstawicielem Thermomix – skontaktuj się ze mną.

Komentarze

  • Majka
  • 29 marca 2023
  Odpowiedz

  Zaskoczeniem dla mnie, i to ogromnym, jest fakt, że większość przedstawicieli pisze o hicie tego roku- nakładce krojącej do TM6, ale… na żadnej ze stron TM nie ma owej nakładki, za to za allegro i innych portalach aukcyjnych jest ich cała masa. O co tu chodzi? Rozumiem, że różnica między 499 zł (na stronie Vorwex) a 800-900 zł na allegro jest znacząca, ale….Mogłabym uzyskać informację gdzie kupię tę nakładkę w „normalnej” cenie o której mowa na stronie Vorwexa, czyli 499 zł. Chętnie kupię, ale nie za cenę allegro. Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedź, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, Majka.

   • Iwona
   • 30 marca 2023
   Odpowiedz

   Na stronie Vorwerk pojawiła się opcja powiadomienia o dostępności – polecam skorzystanie z niej, otrzyma Pani mail gdy możliwy będzie zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *