Cytrynówka z Thermomixa

cytrynowka-thermomix-3

Najlepszy Przepis na Domową Cytrynówkę z Thermomixa: Tradycyjny Napój o Wyjątkowym Smaku

Cytrynówka z thermomixa – gdzie tkwi jej sekret? Dzięki zgromadzonej wiedzy i doświadczeniu dzielę się z Wami najbardziej udanym przepisem na ten klasyczny napój. W artykule tym nie tylko przedstawię krok po kroku sposób przygotowania, ale także zgłębię historię, podpowiem zastosowania oraz udzielę kilku cennych porad. Ja przy jej przygotowaniu pomagam sobie urządzeniem Thermomix.

cytrynowka-thermomix-4

Historia Cytrynówki

Cytrynówka to napój o długiej tradycji, sięgającej wiele lat wstecz. Jej początki można odnaleźć w kulturze włoskiej, rosyjskiej i polskiej, gdzie była znana jako „limoncello” lub „cytrynówka”. W tych regionach była powszechnie przyrządzana w domach, często na specjalne okazje rodzinne i świąteczne. Dzięki prostocie składników oraz łatwości przygotowania, szybko zdobyła popularność na całym świecie.

Cytrynówka z Thermomixa – Składniki i Sposób Przygotowania

Składniki:

 • 12 cytryn ekologicznych – to ważne by były ekologiczne
 • 1 litr wódki (najlepiej około 70%)
 • 1 litr wody mineralnej niegazowanej lub filtrowanej
 • 400-500 g cukru

Przygotowanie:

 1. Cytryny dokładnie obierz cienko ze skórki. Zalej skórki tą ilością wódki, która je całkowicie pokryje, i pozostaw na minimum 24h – im dłużej tym kolor i aromat będzie intensywniejszy.
 2. Wyciśnij sok z cytryn.
 3. Wodę z cukrem dokładnie wymieszaj (Thermomix 30sec/ obr 5, lub do całkowitego połączenia składników). Można użyć do tego miksującego urządzenia, takiego jak Thermomix, przez 3-4 minuty.
 4. Połącz wodę z cukrem z sokiem z cytryn, wódką z moczących się skórek oraz pozostałą ilością wódki (Thermomix 30sec/ obr 5).
 5. Całość przecedź przez gazę lub sitko o drobnych oczkach.
 6. Odstaw na minimum dwie godziny.
cytrynowka-thermomix-1

Cytrynówka z Thermomixa – Zastosowania

Oprócz picia cytrynówki w czystej postaci, jest wiele innych sposobów na jej wykorzystanie. Możesz dodać ją do koktajli, napojów orzeźwiających lub użyć jako dodatek do deserów, na przykład sorbetu cytrynowego.

Porady i Triki

 • Przechowywanie: Cytrynówkę najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętych butelkach w chłodnym i ciemnym miejscu.
 • Dojrzewanie: Niektórzy uważają, że cytrynówka z Thermomixa nabiera lepszego smaku po kilku tygodniach dojrzewania, dlatego warto mieć cierpliwość przed jej spożyciem.
 • Trwałość: Właściwie przechowywana cytrynówka z Thermomixa może zachować swoje właściwości smakowe nawet przez wiele miesięcy.
cytrynowka-thermomix-5

Cytrynówka z Thermomixa – Alternatywne Wersje

Mimo że ten przepis jest doskonały, zawsze warto eksperymentować i możesz spróbować dodawać inne owoce lub zioła, aby nadać cytrynówce nowy, oryginalny smak.

Przepisy na Podobne Trunki

Jeśli lubisz przygotowywanie domowych napojów, możesz również spróbować przyrządzić inne trunki, takie jak domowa nalewka z malin, wiśniowa nalewka lub miętówka dlatego sięgnij po więcej przepisów przygotowanych w urządzeniu Thermomix na napoje korzystając z przepisów z mojego bloga.

Opinie i Doświadczenia Czytelników

Czy masz już swoją wersję domowej cytrynówki? Podziel się swoimi doświadczeniami, modyfikacjami przepisu lub innymi ciekawymi historiami związanymi z tym kultowym napojem!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień