Akcesoria Thermomix Tm6

Akcesoria Thermomix Tm6 znacznie ułatwiają przygotowywanie posiłków. Warto bowiem wiedzieć, że urządzenie Thermomix to nie tylko „garnek do gotowania”, to również szeroka gama akcesoriów, dzięki którym gotowanie staje się jeszcze prostsze, przyjemniejsze i efektywniejsze.

Akcesoria Thermomix Tm6 są dołączone do urządzenia, część z nich można również dokupić dodatkowo. W zestawie z urządzeniem znajdują się następujące akcesoria Thermomix: przystawka Varoma, pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką, naczynie miksujące wraz z nożami, koszyczek, kopystka, motylek oraz osłona przed rozpryskiwaniem.

Akcesoriami Thermomix, które można dokupić dodatkowo, są torba do przewożenia urządzenia oraz osłona noża miksującego i inne. Wszystkie akcesoria do Thermomix szczegółowo omawiam podczas prezentacji, z doświadczenia jednak wiem, że niektóre informacje szybko umykają klientom. Postaram się więc przybliżyć Wam tutaj zastosowanie wszystkich akcesoriów.

Przystawka Varoma

Wśród akcesoriów Thermomix znajduje się przystawka/nakładka Varoma służy przygotowywaniu posiłków na parze, można w ten sposób przygotowywać posiłki o niskiej zawartości tłuszczu bez utraty cennych witamin. Najczęściej Varomę wykorzystujemy do parowania warzyw, mięs czy ryb, ale także np. do ciast czy knedliczków lub bucht. Przystawka Varoma składa się z podstawy, wkładu i pokrywy. Pokrywa może być jednocześnie podstawką, poprzez jej odwrócenie zapobiegniemy kapaniu potraw np. na blat kuchenny. Wszystkie elementy wykonane są z polipropylenu.

Pokrywa naczynia miksującego wraz z miarką

Miarka do urządzenia TM6 posiada miękki element tłumiący hałas. Miarka zatyka otwór w pokrywie naczynia miksującego, aby uniknąć rozchlapywania potraw podczas pracy urządzenia. Dodatkowo za pomocą miarki można odmierzać płyny w dwóch krokach – 50 ml i 100 ml. Wlewając na zatkaną miarką pokrywę naczynia miksującego płyny takie jak np. olej, pozwalamy, aby lały się one do wewnątrz naczynia cienką strużką, dzięki czemu możemy zrobić np. majonez. Miarka posiada dwa wyżłobienia, które umożliwiają ściekanie płynów do naczynia. Często gdy w przepisie jest informacja o wyciśnięciu soku z cytryny lub pomarańczy, robię to właśnie na pokrywę naczynia. Dzięki zamknięciu miarką sok cieknie do naczynia, a pestki pozostają na pokrywie.

Dodatkowo wyżłobienia w marce pozwalają sterować strumieniem rozchodzącej się podczas gotowania pary.

Natomiast pokrywa naczynia miksującego zawiera wbudowaną uszczelkę gwarantującą optymalne bezpieczeństwo i łatwe czyszczenie. Aby uruchomić urządzenie, konieczne jest prawidłowe nałożenie pokrywy, tak aby została zablokowana przez ramiona urządzenia.

Naczynie miksujące wraz z nożami oraz podstawą naczynia

Opisując akcesoria Thermomix, nie można nie wspomnieć o naczyniu miksującym. Naczynie miksujące jest wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, posiada wbudowaną funkcję grzania. Na kompletne naczynie miksujące składają się trzy elementy – naczynie, nóż oraz podstawa naczynia. Pojemność naczynia 2,2l – to optymalna pojemność, jaką jest w stanie przeciętna osoba unieść za pomocą jednej ręki. Podstawa naczynia miksującego służy do blokowania noża miksującego w naczyniu miksującym.

Nóż miksujący wykonany jest ze stali nierdzewnej – może pracować na kilka sposobów – siekać, rozdrabniać, wyrabiać ciasto, miksować lub, obracając się w kierunku wstecznym do wskazówek zegara, tylko mieszać, działając jak łyżka.

Wszystkie elementy urządzenia Thermomix mogą być myte w zmywarce, naczynie miksujące przed umieszczeniem w zmywarce warto rozkręcić.

Koszyczek

Koszyczek w modelu TM6 posiada pokrywkę. Służy on do gotowania na parze lub w wodzie, za jego pomocą przygotujemy bez trudu jajka, ziemniaki, warzywa, ryże czy kasze. Dodatkowo służy on do odcedzania potraw, np. maślanki od masła. Wykorzystuję go również jako osłonę zapobiegającą rozchlapywaniu czy kipieniu dań (podczas przygotowywania przepisów często pojawia się informacja, aby nałożyć koszyczek). W celu uniknięcia ryzyka poparzenia koszyczek wyciągamy z naczynia miksującego za pomocą kopystki (ząbek kopystki umieszczamy w otworze koszyczka).

Kopystka

Akcesoria Thermomix Tm6 są bardzo praktyczne. Kopystka służy do zgarniania w dół ze ścianek naczynia składników oraz do opróżniania naczynia miksującego. Za jej pomocą wyciągamy również w bezpieczny sposób koszyczek. Kopystki można używać również podczas gotowania, mieszania lub rozdrabniania poprzez umieszczenie jej przez otwór w pokrywie naczynia. Nie ma obaw o uszkodzenie jej przez noże, gdyż specjalnie zaprojektowany kołnierz uniemożliwia styczność kopystki z nożami.

Motylek

Motylek nakładany na noże naczynia miksującego służy do ubijania piany z białek czy bitej śmietany, tworzenia sosów kremów, budyniów czy napowietrzania sosów, musów i sorbetów.

Osłona przed rozpryskiwaniem

Osłona przed rozpryskiwaniem nakładana na pokrywę naczynia miksującego (zamiast miarki) wykorzystywana jest podczas procesu rumienienia i zapobiega rozpryskiwaniu się tłuszczu. Ponadto w każdym zestawie znajduje się oczywiście baza, czyli korpus naczynia miksującego, książka Proste pomysły oraz instrukcja obsługi.

Jeśli chcesz umówić się na prezentację, aby móc na żywo poznać samo urządzenie i akcesoria do Thermomix oraz wykorzystać tę wiedzę w praktyce, zapraszam do kontaktu.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • Tamaryszek
  • 19 lutego 2021
  Odpowiedz

  Dziękuję

  • Magda
  • 17 sierpnia 2021
  Odpowiedz

  Niby wszystko wiadomo a artykuł i tak wiele mi wyjaśnił. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień