Śniadania z Thermomixa

Śniadania z Thermomixa. Często zdarza mi się słyszeć zdanie – „Thermomix? to ten garnek od gotowania?” No tak Thermomix gotuje, ale wiele osób, które nigdy nie miały okazji z nim obcować nie wie jak wspaniałym pomocnikiem okazuje się Thermomix w kwestii związanej z przygotowaniem śniadań czy kolacji.

Dziś skupię się na potrawach, które szczególnie często przygotowuję w Thermomix na śniadania dla mojej rodziny. Mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i powinno dawać nam energię do działania na cały dzień.

Ja sobie nie wyobrażam rozpoczęcia dnia bez śniadania.

Jako, że nie lubię monotonii w kuchni, również w kwestii śniadań często eksperymentuję i wciąż szukam nowych pomysłów, smaków i inspiracji. Dziś podzielę się z Wami moimi Top 10 wśród śniadadań, oczywiście wykonanych przy pomocy Thermomix i platformy Cookidoo.

Pieczywo

Na pewno jedno z pierwszych miejsc zajmuje u nas pieczywo – lubimy bardzo chleby na zakwasie, ale wiadomo – ich przygotowanie jest dosyć czasochłonne i wymagające. Jeśli jednak macie chwilkę waszej szczególnej uwadze polecam przepis na Chleb pszenno-żytni na zakwasie – pyszny jak z dawnej piekarni.

Pozostając w kategorii domowej piekarni polecam Wam rownież dwa nasze ulubione rodzaje bułek – są to bułki wrocławskie i proste bułki śniadaniowe. Czasami wzbogacam je ulubionymi ziarnami lub mieszam ze sobą kilka rodzajów mąki. Często też po upieczeniu część z nich mrożę, gdy wyjmuję je wieczorem z zamrażalnika na rano syn ma świeżą, pachnącą i chrupiącą bułeczkę – idealną jako drugie śniadanie do szkoły.

Pasty, sery, masło

A jak pieczywo to i coś do pieczywa – szczególnie lubimy wszelkiego rodzaju pasty i sery, nie może też zabraknąć na stole domowego masła. Pamiętajcie, że aby masło z śmietanki szybko się ubiło musi stać w temperaturze pokojowej jakiś czas. Jeśli w pierwszym momencie ubijania zauważycie, że z śmietany robi się bita śmietana nie zrażajcie się i wydłużcie czas ubijania. Mój maksymalny czas ubijania, który zajął mi na ubijanie masła z śmietany wyjętej bezpośrednio po wyjęciu z lodówki to aż 10 minut – ale udało się:)

Pamiętajcie też, że maślanka która zostanie po ubijaniu masła może zostać wykorzystana do innych przepisów, takich jak chleb czy bułki.

Idąc dalej przez nasze Top 10 na śniadania z Thermomixa i jeśli, jak my lubicie sery – polecam Wam ser koryciński – bardzo prosty w wykonaniu, potrzebujecie do niego jedynie mleko i podpuszkę.

Jeśli chodzi o pasty moje chłopaki szczególną miłością darzą pastę jajeczną. Przygotowują już ją nawet sami, to dla nich fajna forma zabawy, współpracy i spędzenia czasu razem – bez większych kłótni:) Szczególnie, że jajka też gotują w Thermomixie, dzięki czemu mam pewność że są ugotowane idealnie na twardo. Często też przygotowuję im do pasty majonez. Fajną propozycją jest też pasta jajeczną z awokado, a ja szczególnie lubię pastę jajeczną z makrelą i chrzanem.

.

Napój

Naszym ulubionym napojem niezmiennie jest napój pomarańczowo-cytrynowy, który chłopaki również przygotowują sami. Proporcje pomarańczy i cytryn są u nas zmienne i dowolne, często wpadają do napoju też mandarynki lub limonki, a ilość cukru dostosowujemy w zależności od słodyczy pomarańczy.

Owsianka

Kiedy mamy niewiele czasu, lub gdy mamy ochotę na śniadanie na ciepło i słodko przy okazji z przyjemnością sięgamy po owsianki. Nasza najlepsza i najczęściej goszcząca na naszym stole to owsianka z jabłkami i dużą dozą cynamonu. A na osłodę dnia najlepsza jest kakaowa owsianka z masłem orzechowym i owsianka z chia.

Tradycyjne polskie śniadanie to naczęściej w wielu domach kanapka z serem i szynką. Mam nadzieję że moje propozycje na śniadania z Thermomixa choć trochę będą dla Was inspiracją do nieco innego spojrzenia na propozycje śniadaniowych smakołyków.

A jakie śniadania goszczą w Waszych domach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *