Thermomix Friend

thermomix friend

Miło mi wreszcie podzielić się z Wami informacją o nowym dodatku, które od dzisiaj oferuje firma Vorwerk w swojej ofercie – Mowa oczywiście o stacji dokującącej Thermomix Friend. Moim przyjacielem Thermomix Friend już został jakiś czas temu, dziś opowiem Wam o nim coś więcej.

Thermomix Friend może być parowany z urządzeniem Thermomix za pomocą połączenia Bluetooth, przepisy z cookidoo mogą być na nich wykonywane równocześnie, co znacznie skraca czas przygotowywania posiłków. Pozwala również na podwojenie ilości przygotowywanych porcji.

Instrukcje na ekranie Thermomixa, podczas przygotowania potraw dedykowanych Thermomix Friend, informują dokładnie kiedy należy przenieść jedno naczynie miksujące na TMF, a nakładając drugie naczynie na Thermomix można kontynuować wykonywanie przepisu.

Oszczędność czasu w kuchni z pewnością ułatwia życie. Podczas gdy Twój Thermomix działa wydajnie po jednej stronie, możesz użyć Thermomix Friend po drugiej stronie do gotowania, gotowania na wolnym ogniu i mieszania składników lub gotowania na parze. Dzięki szybszemu przygotowaniu składników masz jeszcze więcej czasu na podawanie pysznych posiłków rodzinie i przyjaciołom. Wszyscy będą się zastanawiać, skąd masz drugą parę rąk! To super opcja dla dużych rodzin. 

Na cookidoo dostępnych jest już ponad 60 przepisów dedykowanych stacji Thermomix Friend. Aby je znaleźć wystarczy posłużyć się filtrami – wybierając przepisy do przygotowywania równoległego. Pozwala to na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału obu urządzeń, często parując wykonanie dwóch czynności, które kończą się gotować jednocześnie. Poszczególne kroki przepisu, w tym czas, temperaturę i prędkość obrotów można automatycznie przesyłać do stacji z urządzenia Thermomix: wystarczy tylko przekręcić pokrętło, a gotowanie rozpoczyna się samo.

Ustawienia we Friendzie :

Czas: Do 120min

Temperatura Co 5°C do temperatury Varoma

Prędkość: obroty tylko wsteczne do poziomu 2 (200obr./min.)

Zasięg: do 7m odległości od Thermomix

Na pewno każdy użytkownik Thermomixa spotkał się z momentem, w którym żałuje, że musi poczekać z przygotowywaniem kolejnych, poszczególnych etapów przygotowywania posiłku bo Thermomix jest zajęty gdy gdy gotuje lub paruje jakieś składniki. Friend przychodzi tutaj z pomocą – przy przygotowaniu przepisów, które wymagają na przykład gotowania ryżów, kasz czy zup najpierw, a póżniej kontynuowania przepisu w celu przygotowania dalszych składników dania. Podczas gdy Friend gotuje mi np. kaszę ja już mogę przygotować surówkę i sos w Thermomixie.

Co zatem składa się na Thermomix Friend? Jest to solidna podstawka zwana stacją dokującą ze zintegrowanym systemem ogrzewania i czujnikiem temperatury oraz kompletne naczynie miksujące (misa, noże, miarka, pokrywa i koszyczek). Friend jednak nie jest w stanie żaden sposób zastąpić Thermomixa. Nie sieka, nie rumieni, nie kruszy lodu itd. Pracuje na obrotach wstecznych do maksymalnej prędkości 2, natomiast świetnie gotuje i podgrzewa, bez konieczności mieszania.

Reasumując Thermomix Friend jest według mnie świetną pomocą kuchenną, zaoszczędzającą czas oraz sposób przygotowania posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *